خرید و تهیه کارتن ارزان

کارتن ارزان یا کارتن اقتصادی را باید با نوع بی کیفیت آن متمایز کرد چرا که مطمئنا کارتن بی کیفیت در نهایت امر و بعد از محاسبه سود و زیانها متوجه خواهیم شد که استفاده از آن در نهایت امر باعث زیان تولید کننده می گردد که مصداقی است از ضرب المثل نان و پیاز با دل درد بعد، از چلو کباب گرانتر میشود.

بسته بندی کالا تنها قرار دادن محصول در یک پوشش نخواهد بود و باید پرسه حمل و نقل و جابجائی از تولید به عمده فروشی و سپس به خرده فروشی و در نهایت رسیدن به دست مصرف کننده نهائی را مورد اهمیت قرار دهیم. کارتن علاوه بر پوشش کالا باید وظیفه محافطت  و تبلیغات کالا و به نوعی پرچم دار محصول باشد. بنابراین باید مطمئن باشیم کالای ما و به عبارت پرچم برند ما سالم و زیبا به دست مخاطب نهائی خود می رسد.

چرا کارتن ارزان؟

با توجه به مقدمه آیا یافتن کارتن ارزان مقدور یا به صلاح نیست؟ در مقام پاسخ این سوال باید بگوئیم ما برای به دست آوردن بسته بندی با قیمت کم باید برخی آیتم های تولید کارتن را مدیریت کنیم که به کیفیت و نقش مهم آن (تبلیغات و محافظت کالا) صدمه ای وارد ننماید و از طرفی باعث کاهش هزینه ساخت باشد. در این خصوص برای کارتن با تیراژ بالا دعوت میکنم مقاله مدیریت هزینه ساخت کارتن را مطالعه نمائید. ما در مقاله ذکر شده تمام جوانب مرتبط با کاهش هزینه بسته بندی برای تیراژهای بالا را از قبل از تولید کالا تا زمان ثبت سفارش کارتن و نحوه بسته بندی و حتی نحوه مدیرت هزینه حمل و نقل آنرا بررسی کرده ایم . ما در این بخش تنها آیتمهای زمان تولید و آن هم برای تیراژهای محدود را تحلیل خواهیم کرد. (منظور از تیراژ محدود تعداد کمتر از 1000 عدد و برای تیراژ بالا تعداد 10000 عدد به بالا می باشد).

راه حل های خرید بسته بندی ارزان

شاید به این فکر باشید که کارتن را ارزان تهیه کنید. ما در این بخش راه حل هایی ارائه می دهیم که اقدام به خرید این محصول با قیمت بسیار کم کنید کنید. برای این منظور فقط کافی است از تولیدی ها این نوع بسته بندی را تقاضا کنید.

ابعاد

در تعداد محدود هم  اولین مطلب مهم ابعاد کارتن است. باید تعداد و چیدمان کالا از نظر تعداد ردیف و ستون را بگونه ای قرار دهیم که عرض گسترده کارتن مضربی از عدد 10 باشد. چرا که رول کاغذهای مخصوص آن در عرض های مابین 100 تا 250 سانت می باشد که از شروع 100 سانت بطور متوالی با اختلاف 10 سانت افزایش خواهند داشت. به این ترتیب عرض های ورق تولید شده برای کارتن نیزبه همین منوال خواهد بود.
برای مثال اگر بتوانیم بسته بندی را در دو سطح گسترده 50 در 173 سانت یا 51 در 176 سانت برای یک کالا درست کنیم ابعاد اولی چون عرض گسترده آن مضربی از ده می باشد و چون کار دور ریز نخواهد داشت مناسبتر می باشد.

توضیح: وقتی صحبت از مضرب ده عرض گسترده میشود باید تقریبا یک سانت هم فضا برای خط برش در نظر گرفته شود.

نوع چاپ

برای کار های با تیراژ خیلی کم مثلا 100 عدد بهتر است از چاپ سیلک استفاده شود. ولی برای ابعاد 1000 عدد در صورتی که این تعداد برای یک بار انجام میشود و کار نیاز به چاپ داشته باشد احتمالا مناسب ترین کار چاپ لمینت خواهد بود چرا که هزینه کلیشه برای چاپ فلکسو هزینه تمام شده بیشتری داشته باشد. اما اگر تعداد دفعات سفارش 1000 عدد درسال چندین مرتبه باشد آن وقت اجرا با چاپ فلکسو توجیح اقتصادی خواهد داشت.

نوع کاغذ

دو آیتم در کاغذ کارتن اهمیت خواهد داشت یکی گرماژ و دیگری مقدار درصد پالپ (خمیر کاغذ حاصل از چوب) یا مقدار درصد مواد بازیافت آن است. برای ارزانتر شدن این بسته بندی باید از کاغذ با گرماژ کمتر و از طرفی کاغذ صد درصد بازیافت استفاده کرد. ولی مطمئنا اینکار از مقاومت و اصطحکاک کارتن کم خواهد کرد و شاید لطمات جبران ناپذیری مانند خرابی کالا در زمان حمل و نقل و در نتیجه از دست دادن بازار را به دنبال داشته باشد.

قالب هندسی

برای ارزان شدن قیمت تمام شده کارتن باید از نوع معمولی بجای دایکاتی استفاده کرد چرا که علاوه بر حذف هزینه قالب از دور ریز ورق کمتری نیز برخوردار می باشد. برای  آشنائی با کارتن معمولی و کارتن دایکاتی مقاله انواع کارتن را توصیه می کنیم.

از پارامترهای دیگر برای ارزانتر شدن بسته بندی در تیراژ محدود می توان به کارتن های برگشتی کارخانه اشاره کرد. گاهی مشاهد میشود که به دلایل مختلف مانند اشتباه در ابعاد یا نقص در تولید یا حتی تعطیلی واحد تولیدی سفارش دهنده و یا علل دیگر باعث میشود که برخی از کارتن ها مرجوع شود. بنابراین با استعلام مرجوعی کارخانه ها می توان کارتنهای برگشتی را با قیمت مناسبتر خریداری کرد.

در انتها برای تهیه کارتن ارزان دو روش دیگر یعنی استفاده از کارتن های پستی از پیش ساخته و دیگری استفاده از کارتن های خالی شده فروشگاه ها بزرگ را پیشنهاد می دهیم.

پخش کارتن ارزان

در کارتن سازی اصفهان براحتی می توانید بسته بندی ارزان و با کیفیت را تهیه کنید. در این فروشگاه انواع و اقسام بسته بندی به قیمت به صرفه وجود دارد. برای تهیه آنها کافی است با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما اشاره شده است با مجموعه ما در تماس باشید.

البته توجه داشته باشید افرادی که بهداشت و مقاومت برای آنها اهمیت دارد و یا اینکه به منظور بسته بندی کالاهای صادراتی قصد استفاده از کارتن را دارند می توانند از انواع نو و آکبند استفاده کنند. این نوع بسته بندی ها برای حمل با لیفتراک مناسب ترند و در صورتی که در بسته بندی نامناسب و غیراستاندارد باشند ممکن است برگشت داده شوند.

در صورتی که قصد استفاده از کارتن اسباب کشی داید و یا برای کارهای معمولی تر نیاز به بسته بندی دارید می توانید از کارتن های معرفی شده در این مقاله استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ما در تماس باشید.

خلاصه کلام

در این مطلب تلاش شد که اطلاعات جامعی در رابطه با کارتن ارزان و روش تهیه آن معرفی شود در صورتی که قصد تهیه بسته بندی به قیمت ارزان دارید می توانید با مجموعه ما در تماس باشید. ما در سریع ترین زمان ممکن به نیازهای شما پاسخ می دهیم و کارشناسان ما راهنمایی های لازم برای خرید به صرفه را انجام می دهند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *