ویژگی کارتن صادراتی

 کارتن صادراتی

کارتن صادراتی یکی از مهم ترین نکته ها در هنگام صادرات کالا است و نقش بسیار تعیین کننده ای دارد. نوع کارتن و بسته بندی اهمیت فراوانی در ارائه و معرفی کالای صادر شده به کشورهای مختلف دارد. بدین ترتیب نه تنها جذابیت و زیبایی ظاهری کارتن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، بلکه باید استحکام لازم را نیز برخوردار باشند. استحکام کارتن برای مسیرهای طولانی محصولات صادراتی لازم است تا هنگام حمل و نقل از آسیب دیدن کالا جلوگیری و سالم به مقصد برسند.

اهمیت کارتن در صادرات

کارشناسان علم تجارت معتقد هستند ارائه محصول در یک بسته بندی نامناسب، می تواند ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان صنایع تولیدی تحمیل نماید. بارها تجربه شده است که ارائه کالا با بسته بندی نامناسب درصد فروش را به میزان بسیار زیادی پایین آورد است. همین موضوع لزوم استفاده از کارتن در صنایع بسته بندی را بیش از پیش مشخص مینماید. کارتن و بسته بندی از عواملی هستند که بر روی فروش محصول تولید شده اثر بسزایی می گذارند.

شرکت های بزرگ در سراسر جهان همواره توجه ویژه ای به بسته بندی کالای خود داشته اند. شرکت های موفق، کارتن و جعبه محصولات خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده و آنرا روانه بازار می نمایند. آنها به سلیقه مشتری حتی در نوع بسته بندی محصول احترام خاص می گذارند و به موفقیت های چشمگیری در تجارت خود رسیده اند. آنها بر این عقیده هستند که یک کالای با ارزش باید در یک بسته بندی با ارزش نیز ارائه گردد.

جهت آشنائی با نکات قابل توجه در طراح گرافیکی و جلوه های بصری کارتن مقاله طراحی و چاپ کارتن را مطالعه نمائید. و در صورتی که نیاز به اطلاعات جامعتری در خصوص بسته بندی با کارتن دارید به صفحه اصلی کارتن سازی اصفهان مراجع نماید.

ساخت کارتن صادراتی

در سراسر جهان شرکت ها و کارخانه های مختلفی در زمینه ساخت و تولید کارتن به فعالیت مشغول هستند. اولین مرحله برای ساخت کارتن در این کارخانه ها، تامین مواد اولیه مرغوب و باکیفیت برای تولید یک کارتن ایده آل می باشد. سپس مواد اولیه را با استفاده از ترکیبات مورد نظر تبدیل به رول های کاغذی می نمایند. رول کاغذ به کمک دستگاه ورق سازی چند لایه کاغذ و به هم چسبیده می نمایند. در نهایت در طی فرایندی به کارتن های محکم و مقاوم تبدیل می نمایند. در فرآیند تبدیل ورق کارتن با توجه به سفارش مشتری به شکل هندسی و طرح گرافیکی خاص و ابعاد دلخواه برش و تولید می گردد.
یکی از مراحل تولید کارتن، چاپ و اجرای طرح تبلیغاتی است که بر روی کارتن چاپ می شود. این امر برای کارهای صادارتی اهمیت زیادی خواهد داشت و باید چاپ با دستگاههای پیشرفته و به روز انجام شود. کالاها با ارزش ریالی بالا حتما بصورت کارتن لمینتی بسته بندی میشوند. کارتن های لمینتی همان کارتن های معمولی هستند که طرح گرافیکی آنها توسط دستگاه چاپ افست بر روی پوستر(مقواهائی با گرماژ بین 140 تا 200 گرم)  انجام شده و سپس بر روی کارتن چسبیده شده است.

عوامل موثر در قیمت کارتن

در کشورمان کارخانجات کارتن سازی بسیاری وجود دارند که به فعالیت مشغول هستند و با تمام توان می کوشند بهترین و باکیفیت ترین محصولات را تولید نموده و در دسترس مشتریان خود قرار دهند. اما گاها مشاهد میشود که تفاوت های قیمت هرچند ناچیز را بین شرکتها و کارخانه های کارتن سازی را شاهد باشیم. البته لازم به ذکر است تفاوت ناچیز در تیراژهای زیاد خود عاملی تعیین کننده برای مصرف کنندگان کارتن خواهد بود. در ادامه به برخی پارامترهای می پردازیم که در  قیمت نهائی یک کارتن تاثیرگذار خواهد بود.

نوع تجهیزات

هرچه تجهیزات کارتن سازی به روز تر باشد سرعت تولید بالاتر خواهد رفت و این درحالی است که  نیروی انسانی کمتری مورد نیاز خواهد بود. این دو عامل یعنی کمتر شدن نیروی انسانی و افزایش سرعت باعث ایجاد قدرت بیشتر برای تولید کنند و در نتیجه کاهش قیمت خواهد داشت.

قدرت اقتصادی کارخانه

علاوه بر اینکه قدرت اقتصادی میتواند شرکت را در به روز نگه داشت تجهیزات کمک نماید، با قدرت خرید بالا و همچنین تعاملات کاری، بهترین مواد اولیه مانند رنگ، تسمه، چسب و …  برای تولید را با مناسب تربن قیمت تهیه نمایند.

یکی از عوامل مهم در کاهش هزینه ها وجود خط تولید ورق سازی در مجموعه می باشد. چرا که کمترین امتیاز آن کاهش هزینه حمل و نقل مواد اولیه ساخت کارتن خواهد بود.
این عوامل و برخی دیگر از پارامترها می توانند در قیمت رقابتی انواع کارتن در کشورمان تاثیر بسزایی داشته باشند.

بسته بندی های مختلفی را برای کالاهای تولید شده در سراسر جهان شاهد هستیم. اما استفاده از انواع کارتن عمومیت بیشتر و جایگاه خاصی در صنایع بسته بندی دارد. شرکت های بزرگ و معتبر دنیا، بسیاری از کالاهای خود را با استفاده از بسته بندی کارتن در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.
علت استقبال از کارتن می تواند به پارامترهای زیر مرتبط باشد:

  • کارتن به علت این که از کاغذ و خمیر چوب ساخته می شود، می تواند نقش بسیار مهمی در حمل و نقل کالاها ایفا کند و از آسیب دیدن آن ها جلوگیری به عمل آورد.
  • بر روی کارتن به راحتی می توان برند شرکت و یا هر طراحی دیگری را به وجود آورد و با نقش ها و رنگ های دلخواه، آن را جذاب تر نمود.
  • کارتن ها قابلیت بازگشت به چرخه تولید را دارند و هیچ گونه آسیبی را به محیط زیست وارد نمی کنند
  •  

برخی مزایای کارتن

استفاده از کارتن برای بسته بندی محصولات در صنایع مختلف از اهمیت خاصی برخوردار است و مزیت های بسیار زیادی دارد.
به عنوان مثال جنس مواد اولیه ای که کارتن توسط آن تولید می شود، بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و به همین علت می توان کارتن را یکی از بسته بندی های ارزان دانست که از نظر اقتصادی می تواند برای تولید کنندگان کالاهای مختلف بسیار باصرفه باشد.
از دیگر مزایا این است که کارتن دارای وزن کمی می باشد و این موضوع حمل و نقل آن را آسان می نمایند، در ضمن چون شکل ظاهری آن به صورت مکعب مربع و یا مکعب مستطیل می باشد، به راحتی در انبار و یا ماشین های حمل کالا در کنار هم قرار می گیرند و میان آن ها هیچ گونه فضای  اضافی دیده نمی شود و به همین جهت می توان تعداد بسیار زیادی از آن ها را در مکان خاص و یا ماشین حمل و نقل کالا قرار داده و به راحتی از جایی به جای دیگر حمل نمود.

از آن گذشته یک تولید کننده، هر زمان که تصمیم بگیرد می تواند ابعاد کارتنی که برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کرد را تغییر دهد. و یا شکل ظاهری و گرافیکی آن را عوض کند، فقط کافی ست این تصمیم را به صنایع و کارخانجات تولید کارتن اطلاع داده و در اسرع وقت کارتن مورد نظر خود را در اندازه و شکل دلخواه تحویل بگیرد.

از مزایای دیگر کارتن قابلیت بازیافت و همچنین تجزیه پذیری آن خواهد بود. همانگونه که گفته شد ماده اصلی کارتن از کاغذ می باشد که برای محیط زیست و اکو سیستم هیچگونه ضرری نخواهد داشت.

موارد مصرف کارتن صادراتی

همانگونه که گفته شد عموما مرغوب ترین محصولات ارزش صادرات دارند، به همین دلیل مرغوب ترین نوع بسته بندی را هم میطلبد. کارتن های صادراتی متناسب با نوع محصولی که قرار است داخل آن قرار گیرد از ویژگیهای مختلفی برخوردار خواهند بود. بعنوان مثال محصولاتی که سردخانه ای هستند با محصولاتی که در شرایط محیطی حمل نقل میگردنند شرایط یکسانی نخواهند داشت. اما با این حال عموما بهترین نوع چاپ را برای مخصولات صادراتی در نظر میگیرند که چاپ تمام رنگ یا چاپ پوستر و به عبارتی کارتن لمینتی می باشد. در کارتن صادراتی از شکل هندسی خاص و در نتیجه قالبهای متنوع و جذاب نیز بی بهره می برند. به همین جهت عموما کارتن های صادراتی بصورت دایکات تولید می گردند.

در صورت نیاز به آشنائی با اصطلاحات ذکر شد مطالعه مقاله انواع کارتن را توصیه می نمائیم.

صنایع بسته بندی اصفهان با دو گروه کارتن صادراتی سر و کار داشته است. گروهی از تولید کنندگان محصولات ایرانی که برای عرضه محصولات خود به کشورهای همسایه و گاهی در سطح بین اللمل از کارتن بهره می برند. گروه دوم تولید کنندگان کشوره های خارجی الخصوص کشورهای حاشیه خلیخ فارس هستند که ما را بعنوان تامین کننده خود برای بسته بندی محصولات خود انتخاب کرده اند.

محصولاتی که عموما از ایران صادر می گردد را در سه گروه محصولات کشاورزی، خوراکی و صنعتی گنجانده میشود. محصولات کشاورزی اغلب خرما، کدو، خیار و مرکبات هستند، محصولات غذائی و خوراکی معمولا لبنیات و انواع شیرینی ها مانند کیک و بیسکویت می باشد. ما با توجه به توانائیهای گروهی خود توانسته ایم علاوه بر تامین نیازهای داخلی اقدام به صادرات کارتن به کشورهای همسایه را هم داشته باشیم.

خرید کارتن صادراتی

در خرید کارتن صادراتی دقت بفرمایید که در ابعاد استاندارد تولید شده باشد و قابلیت حمل با لیفتراک و انواع ماشین آلات را داشته باشد. همانطور که همه ما می دانیم. کارتن ها باید به گونه ای انتخاب شوندکه زمانی که با فیلم استرچ دستی یا ماشینی بسته بندی می شود قابل حمل با لیفتراک باشند و به خوبی در کشتی، هواپیما و .. قرار گیرد. برای این منظور سازمان تجارت بین الملل استانداردهایی برای بسته بندی محصولات در نظر گرفته اند که انتخاب شما در ابعاد کارتن صادراتی می بایست مطابق با آن استانداردها باشد. اگر قصد خرید کارتن صادراتی چاپی و غیرچاپی دارید می توانید با مشاوران فروش ما ارتباط برقرار کنید.

قیمت کارتن صادراتی

همانطور که در قسمت های بالا اشاره شد قیمت کارتن تحت تاثیر عوامل زیادی دارد. توجه داشته باشید که کارتن صادراتی باید قابلیت بسته بندی با لیفتراک و حمل و نقل با ماشین آلات سنگین را داشته باشد. لذا کارتن صادراتی عموما کارتن پنج لایه و با کیفیت زیاد می باشد و کارتن ارزان قیمت مناسب بسته بندی صادراتی نمی باشد.

لذا با توجه به کیفیت این نوع کارتن، قیمت آن نیز افزایش می یابد. یعنی برای صادرات باید از بهترین و استانداردترین کارتن های صادراتی را انتخاب کنید. برای استعلام قیمت کارتن صادراتی با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در همین سایت اشاره شده است با مجموعه ما در ارتباط باشید.

فروشنده کارتن صادراتی

اگر به دنبال فروشنده کارتن صادراتی هستید می توانید از طریق همین سایت ثبت سفارش کنید. در مجموعه ما انواع و اقسام کارتن های صادراتی در ابعاد استاندارد تولید می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در قسمت تماس با ما درج شده است با مجموعه کارتن سازی اصفهان در تماس باشید.

جمع بندی

شاید بتوان گفت بسته بندی محصولات اولین شیوه برقراری ارتباط میان مشتری و کالای تولید شده است. در واقع کالای خریداری شده، ابتدا باید از مرحله باز کردن بسته بندی آن گذشت تا به محصول اصلی برسیم. همین موضوع اهمیت استفاده از یک کارتن مناسب در بسته بندی را نشان می دهد. اگر طراحی، رنگ و تبلیغ روی کارتن به شیوه ای جذاب و زیبا چاپ شده باشد، با مشتری ارتباط خوب برقرار خواهد کرد. به این شیوه کالا در ذهن مخاطب حک و حتی او را برای خرید دوباره ترغیب می نماید.
به همین علت است که استفاده از کارتن در صنایع مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بسیاری از صاحبان صنایع از بسته بندی علاوه بر اینکه برای حفظ و نگهداری کالای خود بهره می گیرند، در راستای تبلیغ وحتی برندینگ محصول نیز بهرمند می شوند. همکاران ما در کارخانه کارتن سازی با تمام توان و با استفاده از تجربیات خود در زمینه تولید کارتن دارند و تلفیق آن با دانش روز جهانی، بهترین محصولات را برای تولید کنندگان کالاهای مختلف تهیه کرده و در اختیار آن ها قرار میدهند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *