علائم و نشانه ها

علائم و نمادهای روی کارتن، جعبه و دیگر صنایع بسته بندی

علائم و نمادهای روی کارتن، جعبه و دیگر صنایع بسته بندی

علائم، نشانه و نماد و به عبارت کلی تصویر زبان مشترک برای عموم ملتها با هر زیان و فرهنگی محسوب میگردد. در صنایع بسته بندی تصویر از بخشهای اصلی برای طرح گرافیکی روی کارتن و جعبه به شمار می رود. بعد از تصویر محصول، یکی از تصاویر پر کاربرد، علائم اختصاری است که مفاهیمی را با مخاطبین خود در میان میگذارند.

لوگو و نشان تجاری گونه ای از علائم هستند که به یک شرکت و تولید کنند خاص اشاره می کند و یا علائم راهنمائی و رانندگی هم به کمک تصاویر قوانینی را به نمایش می گذارد که برای تمام مردم دنیا قابل فهم و زبان مشترک برای رعایت قوانین در حوزه راهنمائی و رانندگی می باشد. در خصوص صنعت بسته بندی نیز علائمی وجود دارد که برخی اطلاعات  کلی راجع به چگونگی حمل و نقل یا ماهیت محصول را به مخاطبین متذکر می شود. در این مبحث با برخی از علائم خصوصا مواردی  که در صنعت بسته بندی جعبه و کارتن بیشترین کاربرد را دارند؛ آشنا خواهیم شد.

سخن آخر

همانگونه که گفته شد علامتهای اختصاری زبان مشترک تمامی ملل بوده و علاوه بر اینکه نیاز هست تا تولیدکنندگان و طراحان گرافیکی با این علائم آشنا باشند، مخاطبین کالاها نیز باید با این مفاهیم آشنا باشند تا قبل از خرید و استفاده از این محصولات به کمک این علائم از ماهیت کالا با خبر شوند تا احیانا خرید نادرست و به طبع آن هزینه نادرستی ننمایند. کارتن سازی اصفهان با دانش به روز در خصوص طراحی و تولید بسته بندی در خدمت هموطنان گرامی خواهد بود.

علائم اختصاری

منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *