ورق 5 لایه با دو فلوت

کارتن پنج لایه در اصفهان

مقدمه

در این قسمت به دنبال آشنائی با خصوصیات مکانیکی و فیزیکی کارتن پنج لایه می باشیم. لیکن برای مباحث دیگر کارتن مانند شکل هندسی و طرح گرافیکی و آشنائی با انواع کارتن به صفحه کارتن سازی اصفهان مراجع نمائید.

دلیل نامگذاری کارتن پنج لایه

همانگونه که از نام آن مشخص است این نوع از کارتن از ورقی با 5 لایه، تولید میشود. آنچه در ایران ورق و کارتن پنج لایه اطلاق میشود در دنیا به نام ورق و کارتن دو دیواره ( tow wall) می شناسند. نامگذاری کارتن پنج لایه در ایران بواسطه وجود پنج لایه کاغذ است. دو تا از لایه های میانی آن بصورت کنگره ای (موجدار یا سینوسی) می باشد و بوسیله دستگاه ورق سازی و چسب هر پنج لایه به هم متصل میشوند. لایه کنگره ای کارتن را فلوت می نامند و عامل اصلی استحکام و بگونه ای ایجاد عایق در بسته بندی می باشد. بواسطه وجود دو فلوت در کارتن پنج لایه است که آنرا در دنیا کارتن دو دیواره نامیده اند. شاید بهتر بود بجای دو دیواره، دو فلوت نامیده می شد.

بررسی نوع فلوت کارتن پنج لایه

همانگونه که گفته شد در کارتن پنج لایه سه لایه آن مسطح و دو تای دیگر آن موجدار است. از شما دعوت میکنیم برای آشنائی بیشتر با ورق پنج لایه مقاله انواع ورق کارتن را مطالعه نمائید. ولی بطور خلاصه هر قدر گام و ارتفاع این موج های سینوسی شکل بیشتر باشد به خاصیت ارتعاشی کارتن افزوده میشود. هر قدر گام و ارتفاع آن کمتر باشد به خاصیت سختی و استحکام کارتن اضافه میشود. بنابراین گام بلند برای بسته بندی محصولات شکستنی و گام کوتاه برای کالایی که نیاز به استحکام دارد بکار میرود.

شماتیک ورق با فلوت b ,c

در کارتن سه لایه پر مصرف ترین فلوت نوع C می باشد که از نظر گام و ارتفاع گونه متوسط فلوت ها محسوب می گردد. به عبارتی از هر دو خاصیت ارتعاشی و استحکام به میزان متوسط در فلوت نوع C خواهیم داشت. اما در کارتن پنج لایه چون از دو تا فلوت ساخته میشود تنوع گسترده ای وجود دارد و شاید گزینه ای که به میزان مساوی دو خاصیت ارتعاشی و استحکام را داشته باشد ترکیب C,E  است که به نوعی کوچکترین و بزرگ ترین گام بین فلوت های رایج را دارا هست.

ضخامت کارتن پنج لایه به نوع فلوتهای به کار رفته در آن بستگی دارد و از چهار تا هفت میل متغیر است. چرا که کارتن پنج لایه از دو فلوت متفاوت ساخته میشود وکمترین گام در فلوتها حدود یک و بشترین گام حدود 4.5 می باشد.

ماهیت کارتن پنج لایه

پر واضح  است کارتن پنج لایه به نسبت کارتن سه لایه قابلیت تحمل وزن بیشتری از محصولات را دارد. کاغذهائی که پنج لایه کارتن را تشکیل می دهند عموما هر کدام حدود 130 گرم می باشد. برای برخی از محصولات مانند تخم مرغ و نبات که وزن کارتن برای تولید کننده اهمیت دارد از کاغذهای اصطلاحا سنگین استفاده میشود. این کاغذها عموما بازیافت با گرماژ حدود 145 گرم می باشند.

برای محصولات با وزن سنگین که نیاز به کارتن مستحکم تر هست از کاغذهای کرافت با گرماژهای حدود 200 گرم استفاه میشود. این نوع کاغذها در بازار به کاغذ سوپر کرافت شناخته میشود.

بطور خلاصه کاغذ کارتن در سه نوع تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. نوع اول بازیافت که همانگونه که از نام آن مشخص است از ضایعات و آخال های کاغذ و کارتن تولید میشود. نوع دوم از چوب و به روش شیمیائی بنام کرافت تولید می گردد که بنام روش تولید آن یعنی کاغذ کرافت شناخته میشود. کرافت مرغوب ترین کاغذ برای بسته بندی به حساب می آید. نوع سوم کاغذ ترکیبی از بازیافت و محصولات چوبی می باشد. متناسب با میزان و درصد استفاده از هر کدام با اسامی مختلفی مانند شبه کرافت، لاینر، تست، تست لاینر در بازار تولید و استفاده میشود.

در خصوص آشنائی با انواع کاغذ و خواص هر یک مقاله کاغذ مخصوص کارتن را پشنهاد می کنیم.

قیمت کارتن پنج لایه

قیمت کارتن پنج لایه به دلیل اینکه در آن از لایه های بیشتری استفاده می شود دارای قیمت بالاتری می باشد. همانند سایر کارتن ها ابعاد، ضخامت و کیفیت کارتن نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. معمولا از این کارتن برای جابه جایی لوازم سنگین و حساس استفاده می شود. با توجه به اینکه این لوازم دارای ارزش بیشماری هستند در نتیجه صرف هزینه برای کارتن و محافظت از لوازم با ارزش ناچیز می باشد. اگر قصد خرید کارتن چندلایه با قیمت مناسب دارید می توانید از راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما در این سایت در نظر گرفته شده است تماس بگیرید. ما کارتن پنج لایه ارزان و به قیمت تولیدی را در مجموعه کارتن سازی اصفهان به فروش می رسانیم.

توجه: با توجه به اینکه قیمت کارتن پنج لایه تحت تاثیر نوسانات اقتصادی در کشور از قبیل قیمت دلار و تورم می باشد لذا امکان درج قیمت کارتن در اینجا امکان پذیر نیست. لذا برای استعلام قیمت پنج لایه کارتن با ما تماس بگیرید.

فروش کارتن پنج لایه

کارتن سازی اصفهان یکی از تولیدی های کارتن بسته بندی در اصفهان می باشد که فروش کارتن پنج لایه را به انجام می رساند. این محصول با کیفیت عالی و در ابعاد مناسب و ابعاد سفارشی شما قابل دسترس است. در صورتی که قصد خرید کارتن پنج لایه در اصفهان دارید از طریق همین سایت می توانید سفارش خود را ثبت کنید. در مجموعه ما انواع و اقسام مقوا، کارتن سه لایه، کارتن پنج لایه، کارتن های پستی، جعبه های شیرینی، انواع کارتن های بسته بندی مواد غذایی چاپی و لمینت شده با قیمت مناسب به فروش می رسد. برای ثبت سفارش فقط کافی است با مشاوران فروش ما از طریق راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما معرفی شده است تماس بگیرید.

سخن آخر

کارتن پنج لایه متناسب با کیفیت و گرماژ کاغذ و نوع فلوت تحمل بار از 12 تا 50 کیلو را خواهد داشت. البته گاهی لازم است به کارتن اتصالاتی افزود تا هنگام جابجائی یا چینش کارتن ها روی هم استحکام کارتن را افزایش داده باشیم. برخی از این اتصالات اضافه عبارتند از وکیوم با سلفون، تسمه کشی و استفاده از نبشی های فلزی، پلاستیکی یا از جنس خود کارتن برای گوشه ها می باشد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *