wahtsapp

ساخت جعبه پیترا و فست فود

 

جعبه پیتزا و فست فود که از ورق کارتن تولید می گردد از ورقهای سه لایه با ترکیب دو رو کرافت  با فلوت E(ای) می باشد،

ساخت جعبه پیترا و فست فود

 

جعبه پیتزا و فست فود که از ورق کارتن تولید می گردد از ورقهای سه لایه با ترکیب دو رو کرافت  با فلوت E(ای) می باشد، گونه ای دیگر از جعبه های اغذیه از مقوا با گراماژ 480 گرم تولید می شود که از نظر ساختار و مراحل تولید هر دو کاملا مشابه می باشد و هر دو باید کاملا بهداشتی و دارای نشان سیب سلامت باشد، در ضمن  دارای استحکام، کیفیت بالا و بدون کوچکترین نم و بوئی باشند. عمده تفاوت این دو روش در صفحه هائی هست که جعبه از آن ساخته میشود و برای آشنائی با جنس صفحه مقوائی مقاله مقوا سازی اصفهان و برای شناخت جنس صفحات کارتن مقاله ورق کارتن در سلسله مطالب کارتن سازی اصفهان را توصیه می کنیم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت جعبه فست فود

قیمت جعبه پیتزا به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر کدام از آن ها می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر محصول نهایی داشته باشد. برخی از موارد مهم تاثیرگذار بر قیمت جعبه فستفود بررسی می کنیم.

1- سایز جعبه

سایز های متعارف جعبه پیتزا عبارتند از: جعبه پیتزا مینی، 1نفره، 2نفره و خانواده می باشد. علاوه بر این برای پیتزا ها با برش خاص جعبه پیتزا متناسب با درخواست مشتری قابل تولید است.
یک نفره : طول 24cm || عرض 24cm || ارتفاع 4cm 
دو نفره : طول 27cm || عرض 27cm || 4cm 
خانواده : طول 32cm || عرض 32cm || 4cm

2- جنس کاغذهای کارتن با گرماژ مقوا

جنس جعبه پیتزا بر قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. در واقع قیمت جعبه پیتزا بیشتر از سایر عوامل متاثر جنس استفاده شده است که حدود 60 درصد آن را تشکیل می دهد. جعبه پیتزا همانطور که گفتیم عموما از ورق سه لایه یا مقوائی دو رو کرافت ساخته می شود. جنس جعبه ها باید بهداشتی باشد زیرا در تماس مستقیم با مواد غذای هستند وباید از بهداشت غذا کاملا محافظت نماید. جعبه ها بصورت یک تکه (درب سرخود) و گاها دو تکه یعنی به صورت رویه و زیره ارائه می شود که قیمت یک تکه به مراتب ارزانتر می باشد.

3- طرح گرافیکی، تعداد رنگ  و چاپ جعبه اغذیه

نوع طرح جعبه پیتزا برقیمت آن تاثیر می گذارد. از طرفی به نوع ماشین چاپ هم بستگی دارد اما تعداد رنگ و مقدار رنگ بر قیمت جعبه های پیتزا تاثیر بیشتری دارد. به عنوان مثال قیمت جعبه پیتزا تک رنگ از چهار رنگ به علت تعداد رنگ کمتر مناسبتر خواهد شد. همچنین نوع طرح که ممکن است تامپلات (جعبه به طور کامل دارای رنگ باشد) بر روی قیمت تمام شده جعبه پیتزا تاثیر دارد.

4- نوع شکل ظاهری جعبه

نوع بسته بندی هم روی قیمت جعبه های پیتزا تاثیر دارد به عنوان مثال جعبه پیتزا 8 ضلعی یا جعبه پیتزا 6 ضلعی بنا بر خط تیغ خاص و پرتی ورق و در نتیجه بر روی قیمت جعبه پیتزا تاثیر مستقیم دارد.

5- ارتفاع لبه جعبه

از دیگرعوامل موثر در قیمت تمام شده جعبه پیترا مقدار ارتفاع دیواره جعبه می باشد. ارتفاع جعبه های پیتزا مابین 3 الی 4.5 سانت می باشد که هر قدر ارتفاع جعبه ها بیشتر باشد مقدار مصالح مصرفی بیشتر و در نتیجه قیمت جعبه هم بیشتر می گردد. 

اهمیت بسته بندی غذا

بررسی ها نشان می دهد تجربه بصری افراد هنگام صرف غذا باعث لذت دو چندان از مصرف آن غذا می گردد. بسته بندی غذا، در تصوری که ما از مجموعه اغذیه فروشی پیدا می کنیم تاثیر به سزایی خواهد داشت. رنگ های گرم بر روی جعبه باعث افزایش حس لذت ناشی از خوردن غذا می گردد. برای آشنائی بیشتر مقاله رنگ در صنعت بسته بندی و برای دیگر پارامترها، طراحی جعبه و کارتن را مشاهده نمائید.

امروزه به دلیل استفاده و تمایل بالای جوانان و نوجوانان به فست فود و غذاهای آماده، نحوه تولید و کیفیت غذا اهمیت بالایی پیدا کرده است و کیفیت و جنس جعبه علاوه بر حفظ سلامتی غذا، در جذب مشتری نقش موثری را ایفا میکند. نظریه هایی وجود دارد که بیان میکند بسته بندی مهم ترین عامل در فروش کالا محسوب میشود. کیفیت جعبه باعث دوام ونگهداری بهتر محصول میشود در کشور های اروپایی تحقیقاتی انجام شده که نشان می دهد همان میزانی که کیفیت غذا در جلب مشتری موثر است کیفیت و ظاهر جعبه هم موثر است.

برای آشنائی بیشتر با تاثیرات جعبه بر مخاطب و مشتریها مطالعه مقاله تبلیغات و صنعت بسته بندی را پیشنهاد می کنیم.

یکی از خوراکهای محبوب در نقاط مختلف جهان “پیتزا” است که هر کشور بنا بر سلیقه غذایی خود آن را تهیه می کند و جزو محبوب ترین غذاهای هر ملتی محسوب میشود.

سخن آخر :

صاحبان اغذیه فروشیها می توانند طرح های اختصاصی داشته باشند و با مشورت طراحان مجرب ما و ایده های پیشنهادی خود برای تولید انواع بسته بندی غذاها حتی غذاهای سنتی بسته بندی اختصاصی از جعبه های کارتنی و مقوائی پیاده سازی نمایند. همچنین انواع جا لیوانی ( دوتایی و چهارتایی)، سینی های بستنی وانواع دیس مقوائی مخصوص کترینگ و رستوران ها را می توان تولید کرد.

Login Form

صنعت یا هنر

 

صنعت یا هنر

چاپ و بسته بندی از بسیاری از جهات یک صنعت محسوب میشود و از تکنولوژی و پیشرفت های روز افزون صنعت بهره می برد و از طرفی هر کجا صحبت از چاپ میشود حتما پای هنرهای تصویری و ادبیات به میان می آید. در ساخت کارتن و جعبه هنر گرافیک، نقش پر رنگی دارد و ما در کارتن سازی اصفهان، صنعت و دستگاه های پیشرفت را با خلاقیت و هنر در هم آمیخته ایم تا بیشترین بهروری را از بسته بندی کالا داشته باشیم.