صنایع بسته بندی در اصفهان

کارتن سازی در اصفهان

ساخت کارتن دراصفهان

سعی کرده ایم مطالب و اطلاعاتی جامع در خصوص صنعت کارتن سازی گردآوری کنیم و با ترفندهای مهم این صنعت آشنا شویم.  امیداوریم برای هر دو گروه از علاقه مندان این حوزه، مفید واقع گردد. دوستانی که صرفا برای کنجکاوی به سایت ورود کرده اند و چه گروهی که برای کالای خود نیاز به بسته بندی با کارتن دارند.

ابتدا مهمترین پارامترهای تولید کارتن یعنی کاغذ و ورق را بررسی میکنیم. سپس با مراحل تولید و ساخت انواع کارتن (معمولی، لمینتی، دایکاتی و صادراتی) آشنا خواهیم شد. در ادامه روش محاسبه قیمت کارتن، آشنائی با تجهیزات و ماشین آلات موجود دراین صنعت را به کمک فیلم کوتاه از کارخانه مشاهده خواهید کرد.

جعبه مقوائی در اصفهان

جعبه مقوایی در اصفهان

مقوا، برای تولید جعبه از پر کاربردترین مصالح در صنعت بسته بندی محسوب می گردد. مقواها را می توان در دو گروه تقسیم کرد؛ گروه اول مقوای سبک برای ساخت جعبه های دارو، موادغذائی، آرایشی بهداشتی و امثال اینها. گروه دوم مقوای سنگین که برای ساخت جعبه شیرینی، پولک و نبات، پروتئین و گوشت مورد  استفاده می شود. برای هر جعبه نوعی مقوا و پوشش متناسب با نوع کالا نیاز هست که با گوشه هائی از این صنعت آشنا خواهیم شد.

ورق کارتن
تولید ورق سه و پنج لایه

ورق کارتن در اصفهان

ورق با کیفیت مهم ترین پارامتر تولید کارتن، خواهد بود. شرکت تولیدی بازرگانی زرین برگ شایلین مفتخر است در راستای ارائه ورق کارتن اقدام به راه اندازی خط تولید ورق نموده و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کوشیده است علاوه بر کاهش هزینه تولید، سرعت و کیفیت مناسب را هم لحاظ نماید. در صورت تمایل به اطلاعات تخصصی در رابطه با انواع ورق کارتن، به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

انواع کارتن متناسب با کالا

چاپ و بسته بندی در اصفهان

بسته بندی و عرضه محصولات آخرین مرحله تولید محسوب می گردد. از این رو چاپ بر روی لیبل، سلفون، جعبه یا کارتن و به طور کلی بسته بندی اهمیت به سزای در ارائه و معرفی محصول به عهده دارد. بسته بندی در حفظ سلامت محصول و همچنین ایجاد امنیت در زمان حمل و نقل و حتی سهولت در عرضه محصول در فروشگاهها یک نقش منحصر به فرد دیگری را بر عهده دارد و از طرفی جنبه تبلیغاتی و نقش بازاریابی آن بر کسی پوشیده نیست. در این بخش با انواع روشهای چاپ، طراحی گرافیکی و اصول طراحی موثر در برند سازی کالا با بهره گیری از ظرفیت های صنعت بسته بندی آشنا خواهیم شد.

شکل هندسی کارتن

ساختار هندسی کارتن و جعبه

صنایع بسته بندی که بر پایه کاغذ استوار هستند با توجه به انعطاف پذیری بالای کاغذ و قابلیت برش این امکان را فراهم می کنند تا متناسب با ابعاد، حجم و حتی شکل ظاهری محصول یک کارتن یا جعبه با ساختار هندسی منحصر به فرد آن کالا تهیه کرد.

سازمان حمایت از بسته بندی اروپا، برخی از اشکال متداول این صنعت را در غالب استاندارد fefco تدوین کرده است که در ادامه مطلب با این گروه از ساختارکارتن و جعبه آشنا خواهیم شد.

مقوا سازی در اصفهان

اصفهان در مبحث مقوا سازی، از شهرهای فعال در این صنعت بشمار می رود. در این مقاله ابتدا به روش تولید مقوا پرداخته و در نهایت انواع مقوا را در دو گروه مقوای سبک و سنگین مورد بررسی قرار داده ایم.

مقواهای سبک عموما گرماژی کمتر از 400 گرم دارند و با اسامی مختلفی مانند مقوای پشت طوسی، دوبلکس، ایندربرد  تولید و عرضه میگردد. این نوع مقوا علاوه بر چاپ پوستر در مواردی مانند ساخت کاردستی، کارهای هنری و معماری و ساخت جعبه در صنایع دارو سازی، غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

از طرفی مقواهای سنگین، گرماژی بین 400 تا 1000 گرم دارند. مصرف عمده این نوع مقوا در تولید کفی جعبه های شیرینی، پولک و نبات، رشته آش، دیس و سینی های یکبار مصرف مقوایی و برخی مصارف دیگر مانند ساخت جعبه های فست فود، جلد کتاب و سر رسید یا ساخت کیف و برخی مصارف صنعتی به کار می رود. 

تولید مقوا در اصفهان

چرا ما

آیا برای محصولی جدید قصد تولید کارتن دارید؟ یا برای باز خورد بهتر قصد ارتقاء نوع بسته بندی محصول خود دارید؟ و شاید برای مدیریت هزینه ها قصد دارید در نوع و روش بسته بندی های خود تجدید نظر داشته باشید؟

اگر به هر دلیلی نیاز به خدمات کارتن سازی پیدا کرده اید با توجه به اینکه برخی کارخانه های کارتن سازی در اصفهان دارای خط تولید ورق ومجهز به تجهیزات روز دنیا در خصوص تبدیلات مانند چاپ، روتاری و لب چسب اتومات و همچنین از پرسنل متخصص نیز بهرمی برند بنابران قادر خواهند بود متناسب با نیاز شما، مشاوره و پیشنهاد کارشناسی شده ارائه و در صورت توافق کارفرما با بهتربن قیمت و سریع ترین زمان در خدمت تولید کنندگان گرامی باشند.

هنر بسته بندی

صنعت یا هنر

چاپ و بسته بندی یک صنعت محسوب می شود و از تکنولوژی و پیشرفت های روز افزون صنعت بهره می برد. از طرفی هر کجا صحبت از چاپ میشود حتما پای هنرهای تصویری و ادبیات به میان می آید.

در ساخت کارتن و جعبه استفاده از هنرهای تصویری نقش پر رنگی دارد. کارتن سازی اصفهان، خلاقیت و هنر را با دستگاه های پیشرفته در هم آمیخته تا بیشترین بهروری را از بسته بندی کالا داشته باشیم.

مقالات کارتن سازی و جعبه

 

مطالب مفید این صنعت را بر اساس تحقیق و تفحص در منابع معتبر و همچنین تجربیات گروه کارتن سازی اصفهان، تهیه و گردآوری کرده ایم. 

مقالات کارتن سازی