eitaa

مقاله های جعبه و کارتن سازی

امتیازات کلی کارتن و جعبه

برخی از مزایای کارتن همچون محافظت از کالا در برابر لرزش، ضربه و شوک، تغییر دما، گرد و غبار و خاک، نور خورشید و از طرفی ...

ادامه...

مزایای زیست محیطی کارتن

صنعت کاغذ و صنایع مرتبط به آن مانند کتاب و دفتر و صنایع بسته بندی جعبه و کارتن جزء نوادر صنایعی هستند که چرخه تولید آن به محیط زیست نه تنها خسارتی نمی زند بلکه مفید نیز خواهند بود!! شاید بپرسید کاغذ با قطع کردن درختان ساخته میشود چگونه امکان دارد برای محیط زیست خوب باشد؟ برای پاسخ این پرسش در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ادامه...

انواع پوشش مقوا

انواع پوشش مقوا

هدف اصلی پوشش مقوا بهتر کردن سه پارامتر زیبائی ظاهری، استحکام بیشتر و بهداشتی کردن مقوا می باشد. پوشش مقوا را می توان در دو گروه پوشش مقواهای سبک و مقواهای سنگین مورد بررسی قرار داد.

ادامه...

فعالان صنایع بسته بندی

فعالان چاپ و بسته بندی

 در این بخش برخی از فعالان صنعت چاپ و بسته بندی خصوص فعالان صنف جعبه و کارتن و صنایع وابسته آن از قبیل تولید کنندگان وفروشندگان ورق و کاغذ، ملزومات چاپ، تعمیرکننده و واردکنندگان تجهیزات و...

ادامه...

رشد مصرف کارتن

عوامل موثر بر رونق صنعت کارتن سازی

در راستای انقلاب و توسعه روز افزون در تجارت الکترونیک و همچنین تحولات بزرگ در فن آوری های چاپ شاهد آن هستیم که بازار بسته بندی با کارتن به سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد.

ادامه...

کارتن اسباب کشی در اصفهان

به معرفی کارتن های مخصوص بایگانی اسباب منازل یا ادارها و یا حمل و نقل آنها خواهیم پرداخت.

ادامه...

کارتن دایکات و قالب سازی

کارتن دایکاتی و قالب سازی

از امتیازات کاغذ، انعطاف پذیری و امکان برش آسان می باشد و برای خلق یک بسته بندی خلاقانه و جذاب از کارتن های طرح مهندسی یا کارتن دایکاتی بهره می برند که از این دو خاصیت کاغذ نهایت استفاده را برای ایجاد جلب توجه مخاطب می برند.

 

ادامه...

مدیریت هزینه تولید کارتن

امروزه بازار رقابت در همه عرصه های تجاری وجود دارد و برای اینکه از این رقابت عقب نمانیم باید مهمترین پارامتر رقابت یعنی قیمت خدمات و محصولاتی را تا حد ممکن کاهش دهیم.... 

ادامه...

تحلیلی بر کارتن سازی در اصفهان

 بررسی کارتن سازی در اصفهان

اصفهان در کارتن سازی یکی شهرهای پیشرو در صنعت بسته بندی محسوب می گردد. در این بخش به گوشه ای از توانائیهای اصفهان در این صنت مانند تولید ورق کارتن در اصفهان، جایگاه اصفهان در این صنعت و برخی از نیازها و امتیازهای که شهره اصفهان از لحاظ جغرافیائی دارد، اشاره خواهیم کرد.

ادامه...

مزایای اقتصادی کارتن

کارتن و جعبه از ارزانترین صنایع بسته بندی محسوب می گردد. علاوه بر هزینه مناسب به برخی پارامترهای دیگر مانند بهینه سازی فضای بین محصولات برای حمل و نقل و یا ...

ادامه...

کارتن یا جعبه

در این مقاله دو نوع بسته بندی کارتن و جعبه را که هردو مواد اولیه و اصلی آنها از خمیر کاغذ می باشد را با هم مقایسه و نکات مثبت و نکات ضعف هر یک را بررسی خواهیم کرد.

ادامه...

آزمون های کارتن سازی

آزمون و تست کارتن در دو سطح کلی انجام میشود. یکی قبل از ساخته شدن کارتن و زمانی که با ورق مسطح آن سرو کار داریم و دیگری برای زمانی است که کارتن کامل مونتاژ شده است. البته قبل از این موارد برخی آزمایشها باید بر روی کاغذ مخصوص کارتن سازی یعنی کاغذهای کرافت انجام گردد که موضوع مبحث فعلی ما نیست.

برای آزمون ورق ابتدا باید نمونه گیری انجام داد و سپس مشخصات کردن کامل وزن، حجم و ضخامت ورق اقدام به آزمایشهای فیزیکی مانند مقاومت در برابر رطوبت، سنجش میزان مقاومت در برابر پانچ یا پارگی وغیره انجام داد. در صمن آزمون های کارتن دربرابر شرایط فیزیکی مختلف را در دو وضعیت کارتن خالی و کارتن پر انجام می دهند.

ادامه...

خرید و تهیه کارتن ارزان

 

کارتن ارزان یا کارتن اقتصادی را باید با کارتن بی کیفیت متمایز کرد چرا که مطمئنا کارتن بی کیفیت ارزان در نهایت امر و بعد از محاسبه سود و زیانها متوجه خواهیم شد که استفاده از آن در نهایت امر باعث زیان تولید کننده می گردد. 

ادامه...

نگاهی به انواع وسیله حمل و نقل کارتن

در کارتن سازی آخرین مرحله تولید بارگیری و ارسال کارتن تولیدی می باشد که یکی از سبک ترین متریال ها برای حمل و نقل به شمار می رود. از آنجائی که گنجایش اغلب وسایل حمل و نقل را بر اساس مقیاس وزن (کیلوگرم یا تن) بیان می کنند شاید برای برخی خریداران کارتن این سوال پیش بیاید که بهترین وسیله برای حمل کارتن خالی کدام وسیله نقلیه و با چه تعداد کارتن می باشد.

ادامه...

پایان جستجو

آیا شما برای بسته بندی کالای خودتان نیاز به کارتن پیدا کرده اید؟ آیا در بستر فضای مجازی برای انتخاب بهترین کارتن از نظر کیفیت و قیمت به دنبال کارخانه یا کارگاه کارتن سازی هستید؟

ادامه...

بسته بندی با محوریت کاغذ

بسته بندی بر پایه کاغذ

گونه های مختلف از محصولات کاغذی است که به گستردگی در صنعت بسته بندی به کار می روند.

 

ادامه...

ساخت کلیشه برای چاپ کارتن

دستگاه های که برای ساخت کارتن وجود، دو مورد آنها لازم به نظر میرسد یکی برای ایجاد ساختار هندسی کارتن یعنی دستگاه دایکات و دیگری دستگاه اعمال طرح گرافیکی یعنی دستگاه چاپ فلکسو.

ادامه...