wahtsapp

کارتن سه لایه در اصفهان

کارتن سازی چهلستون در تولید ورق سه لایه و در نهایت تبدیلات آن به کارتن سه لایه، یکی از کارخانه های مطرح در استان اصفهان می باشد که ...
 

کارتن سه لایه

کارتن سازی چهلستون در تولید ورق سه لایه و نهایت تبدیلات آن به کارتن سه لایه، یکی از کارخانه های کارتن سازی در استان اصفهان می باشد که در هر دو زمینه تولید ورق و ساخت کارتن فعال می باشد.

آنچه در ایران ورق و کارتن سه لایه اطلاق میشود در دنیا به نام ورق و کارتن تک دیواره (سینگل وال، single wall) می شناسند. نامگذاری کارتن سه لایه در ایران بواسطه وجود سه لایه کاغذ است که بوسیله دستگاه ورق سازی و چسب به هم متصل شده اند و لایه وسطی آن بصورت کنگره ای (موجدار یا سینوسی) می باشد.

لایه کنگره ای کارتن را فلوت می نامند و عامل اصلی استحکام و بگونه ای ایجاد عایق در بسته بندی می باشد. بواسطه وجود تنها یک فلوت در کارتن سه لایه است که آنرا در دنیا کارتن تک دیواره نامیده اند و شاید بهتر بود بجای تک دیواره با نام تک فلوت نامیده می شد.

کارتن سه لایه بهترین نوع بسته بندی برای محصولات با وزن کم می باشد چرا که علاوه بر قیمت مناسب از کیفیت و استحکام نسبتا خوبی نیز برخوردار می باشد. با توجه به اینکه محصولات کشاورزی و خوراکی و محصولاتی که فروشگاههای اینترنتی ارائه می دهند اغلب با اوزان کمتر از ده کیلو گرم می باشد بنابراین شاهد آن هستیم که اغلب فروشگاه های اینترنتی و اغلب کارخانه های مواد غذائی کالاهای خود را با کارتن های سه لایه بسته بندی می کنند.

کارتن های سه لایه در ایران عموما از سه کاغذ با گرماژ 127  تولید و عرضه میشود. منظور از گرماژ 127 این است که یک کاغذ در ابعاد یک متر در یک متر( یا بعبارت دیگر کاغذ در ابعاد یک متر مربع) حدود 127 گرم می باشد. بنابراین یک کارتن سه لایه که با سه کاغذ با گرماژ 127 ساخته شده دارای گرماژی حدود 380 می باشد. با کارتن سه لایه که کاغذهای با گرماژ  127 دارند، کالاهائی با وزن حدود 10 کیلو گرم را می توان بسته بندی کرد.

در کارتن سه لایه علاوه بر گرماژ کاغذ، نوع کاغد (کرافت ، تست و بازیافت) و فلوت آن نیز در میزان وزن کالای بسته بندی موثر خواهد بود. برای آشنائی با انواع کاغذهای مخصوص کارتن سازی اینجا کلیک کند.

در صورتی که در کارتن های سه لایه از کاغذهای مرغوب کرافت و با گرماژ 200 استفاده شود می توان محصولاتی تا حدود 25 کیلو را بسته بندی کرد. گرماژ و مرغوبیت کاغذ علاوه بر وزن بیشتر می تواند برای محصولانی که نیاز به سردخانه دارد و یا در مکانهای مرطوب هستند نیز مورد استفاده قرار داد. با ورق سه لایه امکان ساخت انواع کارتن از نظر شکل ظاهری و گرافیکی وجود خواهد داشت و تمام مزایای بسته بندی با کارتن را دارا می باشد.

 

Login Form

صنعت یا هنر

 

صنعت یا هنر

چاپ و بسته بندی از بسیاری از جهات یک صنعت محسوب میشود و از تکنولوژی و پیشرفت های روز افزون صنعت بهره می برد و از طرفی هر کجا صحبت از چاپ میشود حتما پای هنرهای تصویری و ادبیات به میان می آید. در ساخت کارتن و جعبه هنر گرافیک، نقش پر رنگی دارد و ما در کارتن سازی اصفهان، صنعت و دستگاه های پیشرفت را با خلاقیت و هنر در هم آمیخته ایم تا بیشترین بهروری را از بسته بندی کالا داشته باشیم.