wahtsapp

مقاله های جعبه و کارتن سازی

 

چاپ و بسته بندی در اصفهان

چاپ و بسته بندی در اصفهان

امروزه چاپ و بسته بندی جزوه لاینفک هر کالائی شده است و متناسب با هر کالا، وزن، ابعاد و تیراژ آن یک روش مناسب از بسته بندی و چاپ را باید اتخاذ نمود. ما در این مبحث انواع روش های چاپ و برخی بسته بندیها، خصوصا مواردی که مرتبط با صنایع سلولزی (خصوصا کارتن سازی و جعبه) می باشد را مورد بررسی قرار خواهیم داد. حوزه تخصصی فعالیت ما در زمینه ساخت کارتن می باشد و برای رسیدن به اطلاعات تخصصی در خصوص کارتن پیشنهاد میکنیم  صفحه کارتن سازی در اصفهان را مشاهده نمائید.

یکی از مهمترین ظرفیتهای موجود در صنعت بسته بندی، انجام تبلیغات و بازاریابی محصولات می باشد. در خصوص این مهم به مواردی مانند طراحی لوگو، برند سازی، بهره گیری از تصاویر کالا، پیام های متنی و مهندسی شده و در نهایت استفاده بهینه از رنگها را بطور جداگانه  در منو سمت چپ این صفحه میتوانید مشاهد کنید.

در ضمن در منو سمت چپ انواع روشهای چاپ مرسوم برای بسته بندی مانند چاپ افست برای ساخت کارتن های لمینتی و جعبه با مقوای سبک، چاپ فلکسو برای چاپ مستقیم برروی کارتن، چاپ سیلک برای کارهائی با تیراژ کم، چاپ هالیو برای سلفون ها و برخی دیگر از چاپهای خاص را  مرور کرده ایم.

بعد از دستگاه چاپ که برای اعمال طرح گرافیکی بر روی کارتن و جعبه استفاده میشود؛ دستگاه برش و خط زن طرح هندسی بر روی مقوا یا ورق کارتن برای ایجاد شکل هندسی آن می رسد. دستگاهی که طرح و قالب هندسی کارتن را بر روی مقوا اعمال می نماید را دایکات یا لترپرس می گویند.  لترپرس دستگاهی مخصوص برش و ایجاد خط تا برای مقواهای سبک می باشد که در صنعت جعبه سازی کاربرد دارد و مشابه آن در کارتن سازی دستگاه بوبس می باشد. در کل دستگاه دایکات  دارای انواع مختلفی می باشد که در هر دو صنعت تولید کارتن و جعبه مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله بعد از برش و خط تا، چسباندن بخش هائی از مقوا یا ورق کارتن است که متناسب با انواع جعبه و تیرآژ آن می توان بصورت دستی یا دستگاه های اتومات یا نیمه اتومات که با عنوان دستگاههای لب چسب یا جعبه چسبان (لاک باتم) شناخته می شود. مسلما هرچه تجهیزات به روز و بصورت اتومات باشد خروجی کار مطلوبت تر خواهد بود.

 

در ادامه لیستی از وظایفی که یک بسته بندی ایده آل باید ایفا کند را با هم مرور می کنیم.

1ـ ابعاد واندازه متناسب داشته باشد.

2ـ مقدار متعارفی از كالا را در حد كفايت و معقول در خود جای دهد.

3ـ جنس ماده اوليه بسته بندی، از سلامت و بهداشت کافی بر خوردار باشد.

4ـ ايمنی كالا در زمان حمل و نقل را حفظ كند.

5ـ خود بسته بندی باعث تغييرات فيزيكی و شيميايی در کالا نشود.

6ـ ظاهر کلی بسته بندی، خالی از اشكال باشد.

7ـ پر کردن و سپس انهدام بسته خالی به راحتی صورت پذيرد.

8 ـ دارای علائم ايمنی و اطلاعات بازرگانی باشد.

9ـ دارای اطلاعات ساخت و توليد باشد.

10ـ رنگ ها و طرح های جاذب و نافذ داشته باشد.

11ـ رنگ بسته مبين و تداعی كننده ماهيت و كيفيت كالا باشد.

12ـ وضعيت ظاهری بسته ترغيب كننده و ياد آور نياز باشد.

13ـ در عين بی زبانی، گويا و دعوت كننده به خريد باشد.

14ـ اطلاع رسانی به قصد متقاعد كردن مصرف كننده به خريد آن در حد اعلاء و ظرافت باشد.

15ـ به كمك آن بتوان تحقيقات بازاريابی انجام داد.

16ـ به كمك آن بتوان روش های فروش را مكانيزه كرد.

17ـ بار فرهنگی داشته باشد.

18ـ بسته خالی به عنوان عامل ياد آور محصول، ايفای نقش نمايد.

19ـ با برخورداری از نظافت، سلامت كالای درون خود را القا نمايد.

20ـ كالای مظروف خود را به بهترين وجه معرفی نمايد.
ما در کارتن سازی اصفهان کوشیده ایم تمام نکات لازم برای داشتن یک بسته بندی مطلوب را سرلوحه خود قرار دهیم و علاوه بر ایجاد رضایت برای کارفرمای خود برای مخاطب و مصرف کننده نهائی نیز تجربه مطلوب را خلق کنیم.

Read more

فعالان صنایع بسته بندی

فعالان چاپ و بسته بندی

 در این بخش برخی از فعالان صنعت چاپ و بسته بندی خصوص فعالان صنف جعبه و کارتن و صنایع وابسته آن از قبیل تولید کنندگان وفروشندگان ورق و کاغذ، ملزومات چاپ، تعمیرکننده و واردکنندگان تجهیزات و...

Read more

ساخت مقوا از ضایعات در اصفهان

مقوا سازی در اصفهان

در مبحث مقوا سازی اصفهان، به بررسی روش تولید مقوا می پردازیم. مقوا را می توان در دو گروه مقوای سنگین و سبک مورد بررسی قرار داد؛ مقواهای سنگین از گرماژ 400 تا 1000 گرم تولید می گردد و مصرف عمده آن در کفی جعبه شیرینی، کفی کیک تولد، پولک، نبات، رشته آش یا جعبه های فست فود و گستره ای از بسته بندی گوشت و پروتنین و یا برخی مصارف صنعتی به کار می رود و برای آشنای بیشتر با انواع مقوا مقاله جعبه سازی با مقوا را پیشنهاد مینمائیم.

مقواهای سبک با اسامی مقوای پشت طوسی، دوبلکس، ایندربرد و در مواردی مانند ساخت کاردستی، ماکت های یکبار مصرف و همچنین در بین گروه های هنری و معماری مورد استفاده قرار میگردد. ولی ما در این سایت تنها به انواع مقوای پرداخته ایم که علاوه بر موارد بالا در ساخت جعبه در صنایع دارو، غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. البته مقوای سبک در صنایع دیگر مانند بسته بندی دخانیات، قطعات خودرو و محصولات پلاستیکی و... هم مورد استفاده قرار میگیرند. جهت آشنائی با روشهای تولید و چاپ این نوع مقوا مطلب چاپ و بسته بندی را مشاهد نمائید.

ماهیت اصلی مقوا

ماده اصلی مقوا خمیر یا پالپ مقوا است که به دو صورت قابل تولید است.
الف) تولید پالپ از ضایعات کاغذ، کارتن، مقوا، کتاب و دفتر که آنرا پالپ بازیافتی گویند.
ب) تولید پالپ از محصولات کشاورزی و چوب می باشد که به آن پالپ خالص اطلاق میگردد.
مقواها از تزریق چندلایه پالپ بر روی هم تولید می شود که تعداد لایه ها عموما ۵ الی ۶ لایه خواهد بود. بعنوان مثال برای یک مقوا با گرماژ ۲۰۰ گرم از تزریق ۵ لایه پالپ با گرماژهای ۴۰ گرمی تولید میگردد. حال در تولید مقوا هرچه تعداد لایه های پالپ خالص بیشتر از پالپ بازیافتی باشد کیفیت و استحکام مقوا مطلوبتر خواهد بود. البته امروزه اکثر پالپ ها از بازیافت تهیه میشود و به کمک مواد شیمیایی مانند نشاسته ومواده ضد عفونی کننده کیفیت، استحکام و بهداشت مقوا را تامین می کنند.

مقوای تولید شده تا این مرحله را مقوای مغزی می نامند که برای افزایش کیفیت و گاها افزایش بهداشت روکش های مخصوصی را بر پشت و روی مغزی لمینت می کنند. عموما برای تهیه مقوای عرف و استاندارد از روکش دو طرف روزنامه و برای مقوای بهداشتی  از روکش متالایز و صدفی بهره می برند. برخی روکشهای مورد استفاده عبارتند از: کاغذ سوپر، گلاسه، سلفون ساده و چاپدار(پلی اتیلن) و کاغذ کرافت و گاها ترکیب از این موارد مانند مقوای کرافت و ترکیب روزنامه، سلفون که یک طرف مقوای مغزی با روکش کرافت و طرف دیگربا دو روکش روزنامه و سپس سلفون تولید می شود.

برای آشنائی بیشتردر مورد روکش مقوا دعوت می کنیم مقاله انواع روکش مقوا را مطالعه نمائید.

مقوای تولید شده برای مصارف بهداشتی باید استانداردهای 3341 را لحاظ کرده باشد و آزمون های سنجش بار میکروبی، سنجش کیفیت فیزیکی (کیفیت روکش مقوا، یکنواختی سطح، مقاومت خمشی، پانچ و پارگی) و آزمون های شیمیائی (رطوبت و درصد PH) مقبول و مورد تائید باشد.

جزئیات مراحل تولید مقوا

1- توزین:

مواد اولیه (ضایعات کشاورزی ویا بازیافت کاغذ و کارتن به همراه مواد شیمیائی ) توسط باسکول وزن می شود تا به نسبت معین از مواد شیمیائی و ضایعات مخلوط گردد.

2- پخت خمیر:

مواد شیمیائی با آب و ضایعات در دیگ های مخصوصی در دمای حدود 100 درجه سانتیگراد پخت می شوند.

3- شستشوی خمیر:

خمیر حاصل از پخت در دیگها وارد استوانه هایی برای  شستشو با آب وارد می شود.

4- غربال کردن خمیر:

خمیر شسته شده پس از مخلوط ورقیق شدن با آب به صافیهای گریز از مرکز پمپاژ می شود و ذرات سنگین تر مانند شن وماسه از خمیر جدا گشته و توسط سیستم تغلیظ کننده درصد خلوص خمیر را تا حدود 100 درصد می رسانند.

5- سیستم رنگ و گند زدایی:

خمیر داخل مخلوط کن های مخصوص با محلولی از کلر مخلوط گشته و مدت 45 دقیقه در این مخزن می ماند و سپس به سیستم شستشوی کلر هدایت گشته و پس از رقیق شدن مجدد با محلول هیپوکلریت به شستشو دهنده نهایی منتقل میشود وطی چند مراحل رنگ زدایی به بخش نهایی ساخت مقوا هدایت می گردد.

6- ساخت مقوا :

خمیرتولید شده بر روی خط تولید مقوا، تزریق میشود و سپس در همین مرحله عمل مکش (جدا کننده مایعات) اتفاق می افتد و در نهایت به مرحله خشکن هدایت می شود.

7- خشک کردن:

در این گام مقوای ساخته شده وارد تونل هوای گرم میشود تا هوای گرم به مقوا برخورد و باعث خشک شدن آن گردد.

8- اتو کردن:

مقوا پس ازخارج شدن از خشک کن حالت صاف خود را از دست میدهد و دارای یک سطح آن ناهموار می گردد. در این مرحله باید توسط اتوهائی به شکل غلطک هستند علاوه بر مسطح کردن مقوا با اعمال فشار الیافهای آنرا به هم فشرده و استحکام مقوا را بالا ببرند.

9- برش مقوا:

در گام آخر نوبت به برش مقوا در ابعاد دلخواه می رسد که توسط دستگاه برش در اندازه های یکسان برش داده می شود که به این مرحله شیت کردن مقوا، اطلاق می شود. عموما مقواهای شیت شده در بسته های 100 تائی با پلاستیک بسته بندی و عرضه میگردد و به این نوع بسته بندی شیرینگ کردن گفته می شود.

فرآیند مقوا سازی بسیار مشابه فرآیند تولید کاغذ می باشد. برای اطلاعات تکمیلی دعوت می کنیم مقاله فرآیند تولید کاغذ را مطالعه نمائید. از مهمترین تفاوتهای تولید کاغذ و مقوا، گرماژ آن می باشد.

سخن آخر

اصفهان یکی از بزرگترین قطب های تولید مقوای سنگین در ایران محسوب می گردد که برند های مختلفی مانند اصفهان بدر، ملک مقوا اصفهان، ویلا مقوا اصفهان، اصفهان مقوا، مقوای کوثر، مقوای سپاهان سلولز، نگین سبز و مقوای رحیمی برخی از آنها به شمار می روند. رقابت در چنین بازاری مستلزم ارائه خدمات با کیفیت و قیمت های مناسب را می طلبد. خوشبختانه کارخانه های تولید مقوا در اصفهان پیرو همین مطلب خدمات خوب و با کیفیتی را به سراسر ایران ارائه می کنند. 

Read more

رشد مصرف کارتن

برخی از عوامل تاثیز گذار در صنعت کارتن سازی

در راستای انقلاب و توسعه روز افزون در تجارت الکترونیک و همچنین تحولات بزرگ در فن آوری های چاپ شاهد آن هستیم که بازار بسته بندی با کارتن به سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد.

Read more

جعبه در صنعت بسته بندی

جعبه سازی اصفهان

جعبه و جعبه سازی درگذشته صرفا برای حمل ونقل محصولات استفاده می گردید ولی امروزه ساخت جعبه های متنوع به عنوان یک صنعت در راستای تبلیغات و بازاریابی در نظرگرفته می شود.

Read more

Login Form

صنعت یا هنر

 

صنعت یا هنر

چاپ و بسته بندی از بسیاری از جهات یک صنعت محسوب میشود و از تکنولوژی و پیشرفت های روز افزون صنعت بهره می برد و از طرفی هر کجا صحبت از چاپ میشود حتما پای هنرهای تصویری و ادبیات به میان می آید. در ساخت کارتن و جعبه هنر گرافیک، نقش پر رنگی دارد و ما در کارتن سازی اصفهان، صنعت و دستگاه های پیشرفت را با خلاقیت و هنر در هم آمیخته ایم تا بیشترین بهروری را از بسته بندی کالا داشته باشیم.