wahtsapp

مقاله های جعبه و کارتن سازی

 

چاپ و بسته بندی در اصفهان

چاپ و بسته بندی در اصفهان

امروزه چاپ و بسته بندی جزوه لاینفک هر کالائی شده است و متناسب با هر کالا، وزن، ابعاد و تیراژ آن یک روش مناسب از بسته بندی و چاپ را باید اتخاذ نمود. ما در این مبحث انواع روش های چاپ و برخی بسته بندیها، خصوصا مواردی که مرتبط با صنایع سلولزی (خصوصا کارتن سازی و جعبه) می باشد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ادامه...

فعالان صنایع بسته بندی

فعالان چاپ و بسته بندی

 در این بخش برخی از فعالان صنعت چاپ و بسته بندی خصوص فعالان صنف جعبه و کارتن و صنایع وابسته آن از قبیل تولید کنندگان وفروشندگان ورق و کاغذ، ملزومات چاپ، تعمیرکننده و واردکنندگان تجهیزات و...

ادامه...

ساخت مقوا از ضایعات در اصفهان

مقوا سازی در اصفهان

در مبحث مقوا سازی، اصفهان از شهرهای فعال این صنعت بشمار می رود در مقاله مقوا سازی اصفهان، به بررسی روش تولید مقوا می پردازیم. مقوا را می توان در دو گروه مقوای سنگین و سبک مورد بررسی قرار داد.

ادامه...

رشد مصرف کارتن

برخی از عوامل تاثیز گذار در صنعت کارتن سازی

در راستای انقلاب و توسعه روز افزون در تجارت الکترونیک و همچنین تحولات بزرگ در فن آوری های چاپ شاهد آن هستیم که بازار بسته بندی با کارتن به سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد.

ادامه...

جعبه در صنعت بسته بندی

جعبه سازی اصفهان

جعبه و جعبه سازی درگذشته صرفا برای حمل ونقل محصولات استفاده می گردید ولی امروزه ساخت جعبه های متنوع به عنوان یک صنعت در راستای تبلیغات و بازاریابی در نظرگرفته می شود.

ادامه...

کارتن اسباب کشی در اصفهان

کارتن اسباب کشی در اصفهان

به معرفی کارتن های مخصوص بایگانی اسباب منازل یا ادارها و یا حمل و نقل آنها خواهیم پرداخت.

ادامه...

کاهش هزینه بسته بندی (کارتن)

مدیریت هزینه تولید کارتن

امروزه بازار رقابت در همه عرصه های تجاری وجود دارد و برای اینکه از این رقابت عقب نمانیم باید مهمترین پارامتر رقابت یعنی قیمت خدمات و محصولاتی را تا حد ممکن کاهش دهیم.... 

ادامه...

کارتن سازی و مزایای اقتصادی آن

مزایای اقتصادی کارتن

کارتن و جعبه از ارزانترین صنایع بسته بندی محسوب می گردد. علاوه بر هزینه مناسب به برخی پارامترهای دیگر مانند بهینه سازی فضای بین محصولات برای حمل و نقل و یا ...

ادامه...

بررسی تفاوت و شباهت کارتن با جعبه

کارتن یا جعبه

در این مقاله دو نوع بسته بندی کارتن و جعبه را که هردو مواد اولیه و اصلی آنها از خمیر کاغذ می باشد را با هم مقایسه و نکات مثبت و نکات ضعف هر یک را بررسی خواهیم کرد.

ادامه...

کارتن سازی و تست های مرتبط

آزمون های کارتن سازی

آزمون و تست کارتن در دو سطح کلی انجام میشود. یکی قبل از ساخته شدن کارتن و زمانی که با ورق مسطح آن سرو کار داریم و دیگری برای زمانی است که کارتن کامل مونتاژ شده است. البته قبل از این موارد برخی آزمایشها باید بر روی کاغذ مخصوص کارتن سازی یعنی کاغذهای کرافت انجام گردد که موضوع مبحث فعلی ما نیست.

برای آزمون ورق ابتدا باید نمونه گیری انجام داد و سپس مشخصات کردن کامل وزن، حجم و ضخامت ورق اقدام به آزمایشهای فیزیکی مانند مقاومت در برابر رطوبت، سنجش میزان مقاومت در برابر پانچ یا پارگی وغیره انجام داد. در صمن آزمون های کارتن دربرابر شرایط فیزیکی مختلف را در دو وضعیت کارتن خالی و کارتن پر انجام می دهند.

ادامه...

ساخت کارتن ارزان

خرید و تهیه کارتن ارزان

 

کارتن ارزان یا کارتن اقتصادی را باید با کارتن بی کیفیت متمایز کرد چرا که مطمئنا کارتن بی کیفیت ارزان در نهایت امر و بعد از محاسبه سود و زیانها متوجه خواهیم شد که استفاده از آن در نهایت امر باعث زیان تولید کننده می گردد. 

ادامه...

بررسی حمل و نقل کارتن

نگاهی به انواع وسیله حمل و نقل کارتن

در کارتن سازی آخرین مرحله تولید بارگیری و ارسال کارتن تولیدی می باشد که یکی از سبک ترین متریال ها برای حمل و نقل به شمار می رود. از آنجائی که گنجایش اغلب وسایل حمل و نقل را بر اساس مقیاس وزن (کیلوگرم یا تن) بیان می کنند شاید برای برخی خریداران کارتن این سوال پیش بیاید که بهترین وسیله برای حمل کارتن خالی کدام وسیله نقلیه و با چه تعداد کارتن می باشد.

ادامه...

پایان تحقیق

پایان جستجو

آیا شما برای بسته بندی کالای خودتان نیاز به کارتن پیدا کرده اید؟ آیا در بستر فضای مجازی برای انتخاب بهترین کارتن از نظر کیفیت و قیمت به دنبال کارخانه یا کارگاه کارتن سازی هستید؟

ادامه...

بسته بندی با محوریت کاغذ

بسته بندی بر پایه کاغذ

گونه های مختلف از محصولات کاغذی است که به گستردگی در صنعت بسته بندی به کار می روند.

ادامه...

ساخت قالب برای کارتن و جعبه

قالب سازی برای ساخت کارتن و جعبه

امروزه تمامی محصولات، بسته ‌بندی و کاور‌های مخصوص به خود دارند، و تقریبا هیچ محصولی وجود ندارد که بدون بسته بندی در بازار عرضه شود. بسته‌ بندی و اهمیت آن درزندگی روزمره بر کسی پوشیده نیست، بطور خلاصه بسته بندی، ترکیبی از تکنولوژی و هنر برای توزیع  و حفاظت از یک محصول می باشد.

ادامه...

کلیشه چاپ کارتن با فلکسو

ساخت کلیشه برای چاپ کارتن

دستگاه های که برای ساخت کارتن وجود، دو مورد آنها لازم به نظر میرسد یکی برای ایجاد ساختار هندسی کارتن یعنی دستگاه دایکات و دیگری دستگاه اعمال طرح گرافیکی یعنی دستگاه چاپ فلکسو.

ادامه...

اشکال جعبه و کارتن

اشکال هندسی کارتن

به کمک تصویر با انواع اشکال هندسی کارتن و جعبه از جمله استاندارد جهانی fefco آشنا خواهیم شد. 
 

ادامه...

Login Form

صنعت یا هنر

 

صنعت یا هنر

چاپ و بسته بندی از بسیاری از جهات یک صنعت محسوب میشود و از تکنولوژی و پیشرفت های روز افزون صنعت بهره می برد و از طرفی هر کجا صحبت از چاپ میشود حتما پای هنرهای تصویری و ادبیات به میان می آید. در ساخت کارتن و جعبه هنر گرافیک، نقش پر رنگی دارد و ما در کارتن سازی اصفهان، صنعت و دستگاه های پیشرفت را با خلاقیت و هنر در هم آمیخته ایم تا بیشترین بهروری را از بسته بندی کالا داشته باشیم.