wahtsapp

 تجهیزات کارتن سازی

ابتدا به معرفی امکانات و تجهیزات گروه صنعتی زرین نگار چهلستون در خصوص تولید ورق و کارتن می پردازیم وسپس به کمک فیلم و تصویر، تجهیزات موجود در صنعت کارتن سازی را معرفی می کنیم.

 

تجهیزات و ملزومات کارتن سازی

 کارخانه کارتن سازی صنعتی زرین نگار چهلستون ،در زمینی بالغ بر45000 متر مربع احداث شده که شامل بخش انبار، بارانداز، سالن تولید ورق و سالن تولید کارتن می باشد و همچنین دارای ساختمان اداری مناسب برای مدیریت اجرای دقیق، با کیفیت و سرزمان مورد تعهد ،می باشد. کارتن سازی صنعتی زرین نگار چهلستون دارای دستگاه تولید ورق با کیفیت خوب و استانداردهای جهانی هست که توانائی تولید روزانه 150000 مترمربع ورق در عرضهای 100 تا 180 و با فلوتهای B,C,E را دارا می باشد.

 

تجهیزات بخش کارتن سازی چهلستون:

1) دستگاه لمینت کارتن سازی

2) دستگاه چاپ 4 و 5 رنگ 

3) دستگاه لب چسب اتومات 

4) دستگاه روتاری 

با این تجهیزات قادریم 100000 عدد کارتن چاپی و30000 عدد کارتن لمینتی را به صورت روزانه تولید وعرضه نمائیم.شناخت تجهیزات کارتن سازی با کمک رسانه

 

دایکات فکی

 دستگاه لب چسب اتومات 

دستگاه روتاریدستگاه چاک و برش  خط تولید ورق کارتن سازی

خط تولید ورق 3 لایه، 5 لایه و 7 لایهخط تولید ورق سنگل 

گالری تصاویرمربوط به تجهیزات صنعت کارتن و ورق

 

ورق کارتن سینگل

ورق کارتن سینگل

از چسباندن یک کاغذ مسطح با یک کاغد موجدار (فلوت) ساخته میشود. اغلب  برای مواردی استفاده می شود که از لحاظ مقاومت، فقط کمی بیشتر از جعبه های مقوائی نیاز باشد. برای برخی از موارد استفاده از سنگل فیس به جعبه های کوچک بیسکویت یا در جعبه های پیتزا بعنوان سینی می توان اشاره کرد. در تصویر زیر شماتیک آن را مشاهده می کنید.

 

singl

 

ورق کارتن سه لایه

ورق کارتن سه لایه

کارتن سه لایه از به هم چسباندن دولایه کاغذ مسطح  با یک لایه میانی کاغذ فلوت (کاغذ کنگره ای) ساخته میشود. در دنیا به این نوع کارتن بخاطر وجود تنها یک لایه از فلوت به آنها کارتن تک دیواره گفته میشود لیکن در ایران با  همان نام کارتن سه لایه شناخته می شود. این کارتن ها برای حمل بار حداکثر تا 10 کیلوگرم مناسب می باشد. بسیاری از کارتن های مورد استفاده از همین نمونه می باشد. در تصویر زیر شکل شماتیک کارتن سه لایه را ملاحظه می کنید.

 

3la

ورق کارتن پنچ لایه

ورق کارتن پنچ لایه

کارتن پنج لایه تشکیل شده از سه لایه کاغذ مسطح و دو لایه کاغذ فلوت (کاغذ موجدار) که بصورت یکی در میان بهم چسبیده شده اند تولید می گردد. کارتنهای معمولی پنج لایه قابلیت حمل بار حداکثر تا 25 کیلو را دارند و اگر کاغذهای  با گرماژ بیشتر و کیفیت بهتر استفاده شود تا 40 کیلوگرم را نیز قابلیت حمل دارند. در دنیا بخاطر وجود سه کاغذ مسطح به کار رفته در آن به کارتن سه دیوار معرفی می شوند ولی در ایران اصطلاح رایج آن همان کارتن پنج لایه می باشد.

5la

ورق کارتن هفت لابه

ورق کارتن هفت لابه

کارتن هفت لایه بیشترین تعداد لایه برای تولید کارتن را دادرد و از به هم چسباندن  چهار لایه کاغذ مسطح و سه لایه کاغذ فلوت (کاغذ موجدار) ساخته میشود. این کارتن قابلیت حمل بیشترین وزن ممکن را دارا می باشد و تا حداکثر 75 کیلو گرم را تحمل خواهد داشت برای بسته بندی محصولاتی با بیش از این وزن باید از سازه های چوبی یا فلزی استفاده کرد و سپس کارتن می تواند حکم پوشش و کاور را ایفا نماید. 

7la

Login Form

صنعت یا هنر

 

صنعت یا هنر

چاپ و بسته بندی از بسیاری از جهات یک صنعت محسوب میشود و از تکنولوژی و پیشرفت های روز افزون صنعت بهره می برد و از طرفی هر کجا صحبت از چاپ میشود حتما پای هنرهای تصویری و ادبیات به میان می آید. در ساخت کارتن و جعبه هنر گرافیک، نقش پر رنگی دارد و ما در کارتن سازی اصفهان، صنعت و دستگاه های پیشرفت را با خلاقیت و هنر در هم آمیخته ایم تا بیشترین بهروری را از بسته بندی کالا داشته باشیم.