استخدام در کارتن سازی

استخدام در صنعت بسته بندی شاخه های مختلفی را شامل میگردد که از یک کارگر ساده و بدون تجربه کاری تا نفرات متخصصی که گاها به واسطه تحصیلات دانشگاهی و گاه به خاطر سالها تجربه و کار با دستگاههای مختلف تخصص در این صنعت حاصل شده است را مشمول می گردد.

از آنجائی که منابع انسانی هر کارخانه، بزرگترین سرمایه هر شرکت محسوب می گردد ما کوشیده ایم تا از نفرات صادق و متخصص بهرمند شویم و از آنجائی که بنا بر سیاستهای مدیریت همواره در پی رشد مجموعه چه از نظر منابع انسانی و چه از نظر تجهیزات و امکانات بوده ایم؛ بنابراین فراخوانی از فعالان این صنعت به عمل آورده و از آنها دعوت می کنیم تا در پیشبرد اهداف سازمان یاری رسان ما باشند.

بطور کلی منابع انسانی مورد نیاز هر کارخانه متشکل از چند بخش اصلی می باشد و مجموعه ما نیز از این قاعده مستثنا نیست و در ادامه به نیروهای لازم برای یک مجموعه بزرگ فعال در صنایع بسته بندی خواهیم پرداخت.

استخدام نفرات کادر اداری

کادر اداری که فعالیتهای آنها در چند بخش و واحد کلی تقسیم میگردد. واحد مدیریت، واحد مدیرت اداری، واحد مدیریت تولید، واحد حسابداری، واحد طراحی برای بسته بندی، واحد روابط عمومی، واحد بازاریابی و فروش که گاها هر مجموعه دارای تعدادی نفرات با شرح وظایف مشخصی را شامل می گردند. 

استخدام پرسنل تولید

پرسنل تولید هم در بخش و واحدهای مختلفی در حال فعالیت هستند که متناسب با تخصص و تجربه آنها تقسیم وظایف میشوند. مدیرت تولید عمدتا مسئولیت هماهنگی چند گروه از پرسنل کارخانه را بر عهده دارند که در ادامه مروری اجمالی بر این نفرات خواهیم داشت. نفرات اپراتور دستگاههای مختلف مانند دستگاه چاپ، لمینت، لبچسب، دایکات وحتی مسئول خط تولید ورق سازی را شامل میشوند گروه دیگر نفرات تعمیر و نگهدار تجهیزات هستند و در آخر کارگرهای ساده. البته از وظیفه های دیگر مدیریت تولید به ارتباط و هماهنگی با بخشهای مختلف واحد اداری نیز باید اشاره کرد.

ساعت کار و وضعیت ایاب و ذهاب نفرات

 کادر اداری معمولا به دو صورت دائمی  در ساعات 8 صبح الی 17 بعداز ظهر و یا یصورت دور کار فعالیت می نمایند. ولی پرسنل تولید در دو شیفت از 6 صبح تا 14 بعدازظهر و یا 14 تا 22 شب مشغول کار هستند که بصورت متوالی هر هفته نوبت کار پرسنل جابجا می گردد. سرویس رفت و برگشت نفرات در بعضی از مسیرهای اعلام شده و طبق برنامه زمانی مشخص به عهده کارفرما می باشد.

بیمه و میزان حقوق و درآمد

حداقل حقوق و مزایای هر فرد مطابق با قوانین کار جمهوری اسلامی ایران می باشد و مطابق با همین قوانین کلیه پرسنل بیمه می گردند. حقوق بیشتر از اداره کار منوط به توانائی افراد و توافق طرفین خواهد بود.